ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


ГОЛОВА ЦВК – НЕЗАЛЕЖНА ОСОБИСТІСТЬ?


Головну українську виборчу комісію очолювало чимало одіозних персон впродовж усього періоду існування та далеко не завжди ці особи піддавалися прямому публічному обговоренню як серед преси так і пересічних громадян.

Ще минулого року, а саме, 05 жовтня головою Центральної виборчої комісії України (далі – ЦВК) стала Тетяна Володимирівна Сліпачук.

КОРОТКА ДОВІДКА: народилась Т.В. Сліпачук 1968 року в м. Києві, український правознавець, фахівець з міжнародного приватного права та міжнародного арбітражу, кандидат юридичних наук. Заслужений юрист України (2016 р.). Віце-президент Арбітражної комісії Міжнародної асоціації юристів (IBA) у 2010-2012 роках. Член Української асоціації міжнародного права з 2001 року. Голова Правління Українського Центру Сприяння Інвестицій і Торгівлі у 2014-2018 роках. Національний експерт Інституту міжнародної дистрибуції (IDI) в Україні. У 2014 році визначена представником від України до списків Посередників та списків Арбітрів Міжнародного центру по врегулюванню інвестиційних спорів. За заслуги в розвитку третейського розгляду нагороджена Почесним знаком Міністерства юстиції України (2009 рік).

І ось, нещодавно стає відомим, що голова ЦВК Тетяна Сліпачук задекларувала (електронна декларація) 23,9 млн гривень доходів за 2018 рік. При цьому роком раніше її заробіток склав 4,3 млн грн.

При цьому за три місяці роботи в ЦВК Сліпачук заробила 236 тис. гривень (в середньому по 78,7 тис. гривень на місяць).

Решта її доходу склала 18 млн гривень від попереднього місця роботи – адвокатської фірми Саєнко Харенко (зарплата, дивіденди, виплати після виходу зі складу учасників), 5,4 млн гривень гонорару від Віденського міжнародного арбітражного центру Федеральної палати економіки Австрії за роботу арбітра в арбітражному провадженні, 107 тис. гривень гонорару від Торгово-промислової палати України, 186 тис. гривень відсотків від Укрексімбанку та 11 тис. гривень страхових виплат.

За рік Сліпачук накопичила більш ніж 20 млн в гривневому еквіваленті та її сумарні заощадження становлять близько 1,3 млн в доларах США.

Так, за 2018 р. вона задекларувала наявність 240 тис. доларів США, 4,8 млн гривень, 5,2 тис. євро, 3 тис. фунтів стерлінгів; окрім цього, на банківських рахунках голови ЦВК зберігається 11,9 млн гривень, 264 тис. доларів, 185 тис. євро.

Водночас за 2017 р. вона декларувала 250 тис. доларів, 1,5 млн гривень і 2,5 тис. євро готівкою, а також 257 тис. доларів, 12,2 тис. євро, 3,5 тис. фунтів стерлінгів, 70 тис. гривень в банках.

У жовтні 2018 р., коли Сліпачук стала главою ЦВК, вона придбала за 1 млн гривень автомобіль Audi A8 2010 року випуску. Також вона володіє автомобілем BMW 640D 2016 року випуску (вартістю складає близько 1,6 млн гривень) і має право користування автомобілем Ірини Сліпачук Mercedes-Benz G 500 2012 року випуску.

З нерухомого майна у власності Тетяни Володимирівної є квартира на 79 кв. м, земельна ділянка на 1 тис. кв. м і будинок на 285 кв. м в Києві. Виходячи з заповненої декларації, цінного майна, вартістю понад 100 прожиткових мінімумів, у голови Центрвиборчкому немає.

Скептики можуть сказати, що нічого тут немає дивного, але, особи, котрі слідкують за роботою та діяльністю Сліпачук чудово знають, що вона неодноразово була прямо дотична до найбільш наближених людей Петра Порошенка та й до нього особисто.

Як тільки Сліпачук стала головою ЦВК то відразу почала заявляти про недопущення гібридної війни по впливу на виборчу комісію та впровадження контрзаходів з цього приводу. Вже минуло 5 місяців з того моменту і більшість ЗМІ та й суспільних активістів майже нічого, по суті – гучного, не говорили про пані Тетяну та її керівництво в ЦВК. Ми не хочемо сказати, що виявлення Сліпачук доларовим міліонером є чимось неймовірним для українського політикуму чи провладних структур. За останній час це вже стало «нормальним» явищем. На наш погляд така інформація лише вкотре показує цинізм українських призначень на серйозні державні посади. Невже, коли до вкрай важливих виборів залишилися лічені дні, суспільство може бути певним, що прямий стосунок голови ЦВК до діючого президента жодним чином не позначиться на волевиявленні виборців?!

Маємо надію, що українські виборці принаймні свідомо підходитимуть до свого вибору 31 березня цього року та вкрай імовірно, ще й 21 квітня, бо шанси когось з кандидатів у президенти отримати більше 50% голосів виборців у першому турі практично нульові.

Приклад Т.В. Сліпачук не є поодиночним, адже й президент у нас доларовий мільйонер, і в наступних публікаціях ми розповімо більш детально про інших мільйонерів на високих посадах української влади та й про саму голову ЦВК в світлі співпраці з «смотрящими» Петра Порошенка.

ФОТО:
1 – Т.В. Сліпачук (фото UNN).
2 – Новообраний склад ЦВК у ВРУ (фото UNIAN).


21.03.2019 р.
Олександра БАТЮК