ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД РОЗПОЧАВ РОБОТУ

Минуло чимало часу від того, як діючий президент України, ВРУ та інші високопосадовці заявили про необхідність створення антикорупційного суду в нашій країні. Впродовж останніх трьох років тривали роботи у цьому напрямку і ось, сьогодні, 11 квітня 2019 року, таки розпочав роботу Вищий антикорупційний суд і Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду.

Судді прийняли присягу, відповідне відео опубліковано на сторінці президента Петра Порошенка у Facebook.

За словами Порошенка, 38 нових суддів приступають до виконання обов'язків "в абсолютно новому суді": «І для мене особисто цей конкурс став справжнім проривом. Сім місяців йшов добір, декілька сотень кандидатів - суддів, вчених, адвокатів - безпрецедентна відкритість! Шість членів міжнародної ради експертів!» - заявив Порошенко.

Раніше, 06 березці цього року було визначено 27 переможців конкурсу, які стали суддями Антикорупційного суду. Про результати конкурсу розповів заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Станіслав Щотка.

Він зачитав підсумковий список з балами за конкурс 52 кандидатів в судді. Перші за списком 27 претендентів є переможцями конкурсу в Антикорупційний суд.

Найбільшу кількість балів набрали суддя Печенізького районного суду Харківської області Олена Танасевич (792 бали), суддя Шаргородського райсуду Вінницької області Ігор Строгий (782 бали), суддя Тростянецького райсуду Сумської області Віктор Маслов (779 балів), глава Гребінківського райсуду Полтавської області Леся Федорак (769 балів) і суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Оксана Олійник (768 балів).

Також у верхній частині рейтингу переможців перебувають адвокати Ярослав Шкодін, Віктор Ногачевський, Віталій Дубас.

Крім того, ВККС оголосила список переможців конкурсу в апеляційну палату Антикорупційного суду. У цьому рейтингу найбільшу кількість балів набрали адвокат Микола Глотов (781 бал), адвокат Віктор Панкулич (742 бали) співробітник кафедри права Чернівецького національного університету Сергій Боднар (780 балів) і суддя Дніпропетровського окружного адмінсуду Валерія Чорна (764 бали).

Нагадаємо, конкурс в Антикорупційний суд стартував 12 листопада 2018 року. У ньому взяли участь 240 осіб.

Цікавинка трапилася в лютому цьогоріч, коли державна судова адміністрація призначила колишнього прокурора Олексія Жукова тимчасово виконуючим обов'язки керівника апарату Вищого антикорупційного суду.

«Наказом Державної судової адміністрації України від 19 лютого 2019 року №56 тимчасово виконуючим обов'язки керівника апарату Вищого антикорупційного суду призначений Жуков Олексій Володимирович», - йшлося в повідомленні УН.

Зазначено, що Жуков з 28 березня 2018 року обіймав посаду заступника начальника управління з питань об'єктів державної власності – начальника відділу адміністрування нерухомим майном Державної судової адміністрації.

Відомо, що він народився 5 грудня 1978 року в Києві. У 2006 році здобув вищу освіту в Київському національному університеті внутрішніх справ за спеціальністю Правознавство. У 2011 році здобув кваліфікацію магістра з цієї ж спеціальності.

Як повідомляється, загальний трудовий стаж Жукова становить понад 19 років, стаж державної служби - понад 15 років. Він займав посади спеціаліста з питань містобудування та архітектури, завідувача відділу, начальника відділу Дарницької райдержадміністрації; головного спеціаліста Головного управління житлового господарства КМДА.

Також Жуков займав посади помічника прокурора, старшого помічника прокурора, старшого слідчого, прокурора, старшого прокурора прокуратури Києва; старшого прокурора, прокурора Генеральної прокуратури.

За даними ЗМІ, в грудні 2015 року підприємці Дніпровського району Києва проводили акції протесту проти призначення Жукова прокурором району. Зокрема, вони звинувачували його в корупції, рейдерстві та незаконному збагаченні.

Крім того, наголошується, що мати прокурора Олена Жукова працює в Генеральній прокуратурі. Дружина Жукова, Наталія Левицька, працює заступником начальника відділу в столичній прокуратурі.

Вищий антикорупційний суд ще неодноразово потраплятиме під приціл ЗМІ чи громадськості, але це є нормальним явищем у цивілізованому та демократичному суспільстві, в тому випадку, коли причиною обговорення будуть позитивні кроки та дії цього суду. Маємо глибоку надію, що антикорсуд виправдає свою гучну назву.

ФОТО: 1 – новопризначений склад суду (з ресурсу - РБК Україна); 2 – Олексій Жуков (з ресурсу - ukranevs.com).


11.04.2019 р.
ІА ГВ