ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


ВИБОРИ. НОВИЙ ПРЕЗИДЕНТ.


Другий тур виборів пройшов 21 квітня і новим президентом України став Володимир Зеленський.

Офіційні результати підрахунку протоколів голосування в другому турі виборів президента України будуть оголошені орієнтовно 30 квітня. Таку дату назвав заступник голови ЦВК Євген Радченко. Та все суспільство розуміє, що обрало людину, котра раніше не мала жодного прямого стосунку до політики і вже за кілька тижнів стане офіційним гарантом нашої країни.

Ми не збираємося обговорювати плюси чи мінуси В. Зеленського, програш П. Порошенка, ставлення кандидатів до населення і навпаки, лояльність до тих чи інших явищ, подій, осіб, - ми лише констатуємо факт того, що Україна вже за декілька днів офіційно отримає результати виборів, до речі, котрі визнані демократичними та такими, що не мали грубих порушень, …

Великодні свята і перевірка відсутності незавершених судових розглядів – основні причини, за якими оголошення результатів може відкластися.

Радченко озвучив це так: «Ви знаєте, не хочемо прогнозувати з оглядкою на два фактори. Перший фактор – це все-таки не Бог зна що, тому мовчимо, а другий фактор – це, звичайно, свята. І третій фактор – є ще один, який поки не відбувся, але ми мусимо дотриматися чистоти процедури».

А тоді додав: «ЦВК після завершення процедури отримання протоколів і встановлення результатів обов'язково звернеться до органів судової влади для того, щоб переконатися, що ніде не має позовів, чи немає ніде незавершених судових справ, і тільки після того, як все буде чисто, всі процедури будуть завершені, ЦВК встановить результат, і, власне, тому ми і називаємо орієнтовну дату цього встановлення – 30-го числа».

Наразі вже підраховані 18 мільйонів 467 тисяч 783 голоси виборців.

Якщо у відсотках то Центральна виборча комісія опрацювала 99,87% електронних протоколів дільничних виборчих комісій про підсумки голосування в другому турі виборів президента України.

Згідно з даними на сайті ЦВК, за кандидата в президенти Володимира Зеленського проголосували 73,23% виборців (13 млн 524 тис. 027 осіб), за чинного главу держави, кандидата в президенти Петра Порошенка – 24,45% (4 млн 516 тис. 354 людини).

Підрахунок голосів завершено в більшості регіонів, найменший відсоток обробки бюлетенів зазначається в Чернівецькій області – там опрацьовано тільки 97,87% даних.
Напередодні ЦВК вже почала отримувати оригінали протоколів про результати голосування, перші документи з мокрими печатками надійшли з 11 виборчих округів.

Офіційні результати виборів Центрвиборчком повинен оголосити до 30 квітня, як зазначено вище.

Викликає певні дисонанси та запитання позиція чималої кількості високопосадовців, котрі вже від вчора почали подавати заяви про звільнення із займаних посад. Зокрема, це губернатор Львівської ОДА Олег Синютка, керівник Миколаївської ОДА Олексій Савченко, очільник Закарпатської ОДА Геннадій Москаль та чимало інших.

Так, – час правління Петра Олексійовича добігає кінця, але чи правильно вчиняють високопосадовці з його оточення не зрозуміло, адже такий крок може вказувати не лише на те, що вони не впоралися з «агітацією за Пороха», але й про закулісні ігри, де «щурі покидають корабель що тоне»? Дійсно, такі думки побутують в суспільстві й зберігають, а то й – нарощують інтригу. Питання: «А що ж буде далі…?!».


ІА ГВ