ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


ЗАКОН «ПРО МОВУ» ОПУБЛІКОВАНО


Сьогодні, 16 травня 2019 року Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» опубліковано у газеті «Голос України», хоч і був підписав лише вчора.


(УВАГА! Для того, щоб перейти на сайт «Голосу України» та побачити/ознайомитися з прийнятим законом, натисніть CTRL, наведіть курсор на слово «опубліковано» та натисніть на нього клавішею миші. Або, перейдіть/наберіть пряме посилання, яке розміщено в кінці статті).

Закон набирає чинності через два місяці з дня його опублікування, окрім низки норм цього акту, котрі увійдуть в юридичну силу у термін від шести місяців до 5 років.

Нагадаємо, що 25 квітня 2019 року ВРУ прийняла Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (документ 2704-VIII, набирає чинності 16.07.2019).

ЯКЩО КОРОТКО, ТО:
1) Закон серед іншого передбачає обов’язковість використання української мови у публічному просторі, державному і комунальному секторах, транспорті, закладах харчування, у медичній сфері, в освіті, театральних виставах, дубляжах кіно, на телебаченні, в Інтернеті, друкованих ЗМІ.
2) Понад 50% назв друкованих ЗМІ має бути українською мовою, веб-сторінки мають автоматично завантажуватися українською мовою. Українська версія сайтів повинна бути за обсягом не меншою, аніж іноземна.
3) Вимога не поширюється на приватне спілкування і релігійні обряди.
4) Введено штрафи за порушення мовного законодавства і запроваджено іспит з української мови для іноземців, які хочуть отримати українське громадянство.

Посилання на опублікований Закон - http://www.golos.com.ua/article/317062

16.05.2019