ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


ЗАЛИШИЛОСЯ 10-ть ДНІВ

Усім працівникам інтелектуальної сфери й не тільки! Нагадуємо, що незабаром вступають в дію нові розміри та порядок сплати зборів за підготовку до державної реєстрації авторського права та відповідних договорів.

Кабінет Міністрів України (далі – КМУ) постановою №496 від 12 червня 2019 року змінив розміри та порядок сплати зборів за підготовку до державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір.

Основною причиною прийняття таких змін КМУ назвав невідповідність сучасним нормам адаптації з фінансового забезпечення процесу реєстрації та новий напрямок на вдосконалення державної системи правової охорони інтелектуальної власності з метою посилення її впливу на інтенсифікацію науково-технічного та економічного розвитку держави.

Дана постанова була опублікована того ж 12 червня й набирає чинності через 30 днів з дня опублікування, тобто – 12 липня 2019 року.

Згідно з положеннями вказаної постанови КМУ надходження від зборів за реєстрацію авторського права матимуть цільове призначення і в установленому Міністерством економічного розвитку порядку використовуються виключно для забезпечення розвитку та функціонування державної системи правової охорони інтелектуальної власності, у тому числі на фінансування заходів з легалізації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, наповнення фонду державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей), промислових зразків.

Установлено, що з дня набрання чинності цією постановою за підготовку до державної реєстрації авторського права фізичним особам доведеться сплатити 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі – НМДГ), а це у гривневому еквіваленті – 255 грн., юридичним особам – 30 НМДГ – 510 грн.

За підготовку до державної реєстрації договорів, які стосуються права автора на твір, фізичним особам необхідно сплатити 30 НМДГ (510 грн.), а юридичним особам – 60 НМДГ (1020 грн.).

Якщо ви втратили свідоцтво та за видачу відповідного дубліката свідоцтва фізичні особи повинні сплатити 7 НМДГ (119 грн.), юридичні особи – 15 нмдг (255 грн.).

Окрім зазначеного прийнята постанова КМУ оновлює положення щодо документа про сплату збору. Таким чином, з дня набрання чинності постановою відповідним документом буде копія розрахункового документа на паперовому носії з відміткою банківської установи (платіжне доручення, касовий чек, квитанція тощо), де зазначаються платник, вид та сума сплаченого збору, прізвище, ім’я, по батькові автора та назва твору (стисла назва твору).

Можливо прийняття зазначеної постанови є певним зрушенням у царині реєстрації авторського права (далі – АП), але вона аж ніяк не вирішує основні проблеми: небажання українців реєструвати АП саме в нашій державі; крадіжку та привласнення іншими особами того чи іншого АП; невідповідність українського законодавства (у сфері права інтелектуальної власності) міжнародному; довести справу до позитивного судового рішення щодо крадіжки того чи іншого винаходу (чи ін АП) досить складно, а іноді практично неможливо. І це ще не всі проблеми з якими стикаються в АП України юристи чи автори творів, винаходів та ін.

Тим не менш, з часом, українське законодавство у даній галузі неодмінно буде вдосконалюватися та досягне впорядкованості та правової стабільності.

З оригіналом постанови КМУ можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1kpXx_WbWKIBiNiIPKxvdCXMUYEwW0-e_/view?bx_sender_conversion_id=443233

Телефон для довідок та консультацій: 068-92-78-771 – Тарас, Юля, Уляна.

З повагою, генеральний директор LTD «UG «GENERAL LION» (ТОВ «УГ «ГЕНЕРАЛЬНИЙ ЛЕВ») – Т.А. ШВЕЦЬ для ІА "ГЛОБАЛЬНІ ВІКИ"
02.07.2019