ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


В Україні знижено неоподатковуваний поріг для імпортних товарів

З 1 липня 2019 року сума товарів у міжнародних поштових відправленнях, яка не підлягатиме оподаткуванню ПДВ, зменшена зі 150 до 100 євро.

Нові правила передбачені Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів” № 2628-VIII від 23.11.2018 року.

Відповідно до Закону, “нарахування та сплата податку на додану вартість у разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро для одного одержувача – фізичної особи в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, здійснюються у порядку нарахування та сплати податку на додану вартість, визначеному Митним кодексом України при ввезенні на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро для одного одержувача – фізичної особи в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях”.

Зазначені зміни стосуються лише фізичних осіб.

При перевищенні порогу у 100 євро, одержувач повинен буде сплатити 20% ПДВ, а у випадку, якщо вартість посилки сягне більше 150 євро – то ще й 10 % мита від суми товару.

Навіть, якщо товар замовлений і придбаний задовго до 1 липня, одержувач не звільнятиметься від сплати податку і мита, адже оподаткування міжнародних поштових відправлень здійснюється на дату подання операторами поштового зв’язку відправлення для здійснення митного огляду разом з митними деклараціями та іншими необхідними документами, а не на момент їх придбання.

Зміни не стосуються правил особистого ввезення. Сумарна вартість ввезених товарів до 500 євро (в аеропортах – до 1000 євро) надалі не оподатковується.

Для юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців неоподатковуваний поріг, як і раніше, становить 150 євро.

Діятимуть ці зміни по 31 грудня 2020 року.

Ознайомитися з Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів” №2628-VIII від 23.11.2018 року можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2628-19

12.07.2019
Зіновій СТУЛЬКІВ