ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


Розплата людства за бездушне ставлення до природи…


Спекотна погода втомлює людей, викликає головний біль, погіршує настрій, але, незважаючи на сильний негативний вплив спеки на людину, з нею можна боротися.


Екологи стверджують, що влітку під час спеки дуже багато людей вмирає саме в містах, де мало зелених насаджень та підвищена загазованість повітря. А ті люди, які живуть у містах, де є великі площі озеленення, менше страждають від спеки й їх смертність є нижчою на 1 - 2 %.

А за підрахунками вчених, у зв’язку з глобальним потеплінням в Європі через 50 років з температурних причин щороку вмиратиме на 15 тисяч осіб більше, ніж зараз. До речі, спекотна погода не єдиний наслідок глобального потепління, бо воно також викликає повені, посухи, бурі – а це все є розплатою людства за погане ставлення до природи!

Як відомо, підвищення літньої температури на один градус, у порівнянні з нормою, збільшує смертність на 5 відсотків. Крім цього, найбільший вплив спекотна погода здійснює на дітей, на літніх людей, а також на тих, хто хворіє на діабет і серцево - судинні захворювання.

Деякі експерти вважають, що люди все - таки можуть прилаштуватися до температурних змін. Цікавить запитання, яким чином можна пристосуватися до змін температури та вберегти себе від спеки? Що для цього потрібно?

Наприклад, медики радять, особливо сердечникам, у сильну спеку не виходити на вулицю без медичних препаратів та парасольки, а також, звичайно, пити багато води. Крім цього, є певні правила, яких кажуть дотримуватися лікарі, щоб легше пережити спекотні дні. По - перше, їжа в таку погоду повинна бути легка.

Дієтологи рекомендують вживати холодні рідкі страви, у зв’язку з тим, що в таку погоду у людей потреба в енергії знижується приблизно на 5%, крім цього, нашому організму влітку потрібна менш калорійна їжа.

По-друге, рекомендовано пити не менше 2,5 - 3 л рідини на день, до того ж, бажано кожні 40 - 50 хвилин по 100 - 200 мл. Але для людей із захворюваннями серцево-судинної системи, порушеннями обміну речовин, захворюваннями нирок є інші правила. Їм необхідно зменшувати кількість рідини в спеку до одного літра на добу, це враховуючи воду, перші страви, а також овочі та фрукти.

Для людей, які займаються спортом, лікарі рекомендують в період спеки відмовитись від нього або ж звести до мінімуму.

Юліана Казімова