ІА Глобальні віки (СТАТТІ)


ІНТЕРВ'Ю ІЗ ПРАВОЗАХИСНИКОМ РУСТАМОМ КАЗІМОВИМ

РУСТАМ КАЗІМОВ: “БУДУ БОРОТИСЯ ІЗ КОРУПЦІЄЮ ЯК У ВИННИКІВСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ, ТАК І У ЇЇ СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛАХ УСІМА ЗАКОННИМИ МЕТОДАМИ”


Чи не найбільш активним зі складу депутатів Винниківської міської ради у 2006-2010 роках був Рустам Казімов. Це не заперечують ані друзі, ані недоброзичливці: депутат постійно намагався зробити щось корисне для громади, особливо для соціально незахищених верств населення та молоді.

Неодноразово його голос “проти” був чи не єдиним у сесійній залі, коли приймали рішення сумнівного змісту щодо захисту інтересів громади. Та схоже його активна позиція у справі боротьби з порушеннями чинного законодавства, що неодноразово фіксуються правоохоронними органами на території м.Винники, стала комусь впоперек горла. На виборах у 2010 році місцеві можновладці віддали усі сили, щоби усіма правдами - неправдами виграти вибори в окрузі № - 1. Вони обіцяли виборцям золоті гори: мовляв, обирайте нас - і всі ваші проблеми негайно вирішимо: відремонтуємо дахи у вашому будинку, проведемо воду у вашому помешканні, зробимо каналізації, відремонтуємо дитячі садочки тощо… Внаслідок популізму та обману, вони отримали кращі результати, ніж Рустам Казімов. Однак ставши депутатами шляхом підкупу виборців, вони забули про свої обіцянки, навіть не приймали їх. Та Рустам не розчарувався, адже є здоров’я та бажання працювати, він знає всі закапелки Винник, проблеми його мешканців. Нещодавно, після реєстрації у Винниківській виборчій комісії, ми зустрілися з паном Рустамом і провели інтерв’ю.

- Минуло вже майже п’ять років із виборів 2010 року. Як Ви можете оцінити роботу депутатів Винниківської міської ради?

- Провокаційне запитання. Ви знаєте, за час своєї каденції, я, як депутат Винниківської міської ради, направляв сотні депутатських запитів та звернень у різні державні правоохоронні та контролюючі органи щодо зловживання тими чи іншими посадовими особами як у Винниківській міській раді, так і в комунальних структурах, незважаючи на те, що не завжди отримував належної відповіді на свої звернення. Також сприяв встановленню водяних лічильників пенсіонеру на вул. Левицького, ремонту даху на вул.В.Стуса, проводив обстеження житлових умов мешканців і складав відповідні акти для отримання житлових субсидій чи матеріальної допомоги, надавав безкоштовну юридичну допомогу виборцям тощо. А зараз у місті стільки проблем, більшість ж чинних депутатів немов нічого не бачать і не чують. А оцінку діям діючих депутатів Винниківської міської ради повинні дати наші виборці, бо вони на минулих виборах віддали свої голоси за тих депутатів, більшість із яких просто увели їх в оману. В кримінальному кодексі дії таких людей кваліфікують як шахрайство, а в народі кажуть - брехуни. Вони просто обманули усіх виборців, серед яких і: з вул.Лісної, Ст.Бандери, Симоненка, Влоха, Кияка, Вузької, Левицького, Винниченка, Гриничевичевої тощо. До речі, надходить інформація від виборців про те, що знову у виборчому окрузі № 1 один із кандидатів в депутати, інтереси якого лобіює один із місцевих олігархів, пропонує виборцям 150-200 гривень за голос. Рекомендую виборцям, щоб вони перед тим, як іти на такі кроки, задумалися, чи варто таких обирати. Бо після того, як вони стануть депутатами,будуть у стократному розмірі "відбивати" собі ті кошти. Нехай виборці краще голосують за совість.
Зазначу також, що усю свою свідому трудову діяльність я діяв згідно із законом, тому маю чисту совість перед людьми.

- Пане Рустаме, Ви будете балотуватися у кандидати в депутати до Винниківської міської ради? Якщо так, то від якої партії?

- Так, буду балотуватися. На жаль, виборче законодавство прийнято для багатих людей. Фактично за чинним законом “Про вибори”, простим людям шлях до реєстрації в депутати до міських рад закритий. Депутатами до міської ради можна висуватися через партійні організації. Хоча партійні організації мать право висувати кандидати в депутати і безпартійного громадянина. Окрім цього, треба сплатити грошову заставу. Я, як безпартійний, вирішив балотуватися кандидатом у депутати до Винниківської міської ради за списком “ДемАльянсу” (“Демократичний альянс”). До речі, знову у тому ж окрузі № -1, де на минулих виборах зайняв друге місце. Хочу звернути Вашу увагу на те, що зараз до Винниківської міської ради балотується дуже багато кандидатів сумнівної репутації. Зокрема, у списках однією із дуже демократичних партій є особи з кримінальним минулим. У середині 1995-2000 рр. в місті вони займалися рекетом, збирали данини з місцевих підприємців, а тих, хто відмовлявся, - вивозили в ліс, ламали руки та ноги. А тепер вони великі патріоти міста і депутати! Невже громада міста не може розібратися “хто є хто” насправді?!

- Скажіть, будь ласка, Ви досі не розчарувалися?

- Та Бог з Вами! Життя - це боротьба! Тому, як писав наш великий Кобзар: “Борітеся і побороте!”. Все пізнається у порівнянні! Розумієте, тут є такий момент. От недавно був скандал у Винниківській міській раді. Група депутатів провели у нічний час так звану сесію, щоб поділити залишки землі Винниківської громади! Це просто правовий нігілізм. Як можна було проводити у нічний час так звану сесію міської ради? Згідно з регламентом Винниківської міської ради, сесія проводиться тільки у клубі “Дозвілля”, за адресою: м.Винники, вул. Шевченка,1. Крім цього, за десять днів до проведення сесії має бути повідомлення для громадськості на дошках оголошення щодо проведення сесії. А те, що відбувається, - це просто абсурд, свавілля з боку тих горе – депутатів. Дехто із них, навіть не соромлячись, у “Винниківському Віснику”, дає недолугі, некомпетентні коментарі.

- Яка Ваша команда, з ким Ви? Хто представляє “ДемАльянс”?

- “Демократичний альянс”- це команда досвіду та молоді! У нас є досвідчені господарники, юристи, педагоги, психологи, бізнесмени, пенсіонери тощо… Наприклад, Олег Матвіїшин - відомий у м.Винники господарник, якого партія “Демократичний альянс” висунула кандидатом на посаду міського голови м.Винники, він же очолює наш список до Винниківської міської ради. Окрім цього, партію представляють: Галина Шутер - вчителька ЗОСШ № -29, Данило Погребняк, юрист, Фогель Руслан - приватний підприємець, Петро Дзьоба, інженер, Юрій Швала - голова осередку партії у Винниках і т.д.

- Які проблеми, на Вашу думку, зараз є у м.Винники?

- Ви знаєте, у м.Винники є дуже багато проблем! Але хочу звернути Вашу увагу на інфраструктуру міста, дитячі садочки, відсутність каналізації, особливо у нижніх частинах міста, дороги, влучне освітлення, маршрутні перевезення між м.Винники та Львовом тощо. Хочу також звернути на проблему боротьби з наркотиками у нашому місті.

- Що конкретно маєте на увазі?

- В умовах відсутності системи соціальної адаптації людей, які повернулись з місць позбавлення волі, розраховувати на те, що вони не будуть більше скоювати злочинів не варто. Я це вам кажу як фахівець. А щоб ввести таку систему - потрібні кошти. Вказані твердження означають, що не думати про майбутнє ми не маємо право. Наприклад, вже зараз можна спрогнозувати, що у найближчі роки наркоділки у пошуках нових ринків збуту намагатимуться ввозити в Україну так звані важкі наркотики, причому великими партіями. Тому треба замислитись над тим, що можна протиставити такому можливому явищу, оскільки його наслідки непередбачувані, особливо у сфері впливу на молоде покоління.

- Як будете контролювати ситуацію у м.Винники?

- Насамперед необхідно контролювати, щоб виділені бюджетні кошти використали за призначенням. Тобто, якщо кошти передбачені у бюджеті на ремонт дитячих садочків, значить, саме там і повинні бути використані. Якщо на ремонт доріг, значить, на ремонт доріг, проведення каналізації – значить, тільки для цих потреб, щоб ніхто не мав можливості привласнити або розкрадати бюджетні кошти. Далі багато винниківчан, обравши собі місцеву владу, потім ніяк не можуть вирішити свої проблеми. Наприклад, елементарна ситуація, людина має будинок, а він розташований на прибудинковій земельній ділянці, і ніяк не може в установленому законному порядку приватизувати прибудинкову земельну ділянку. А чому? Тому, що місцеві чиновники починають створювати проблеми мешканцю, виборцю. Маючи певний досвід роботи, буду боротися проти корупції та свавілля чиновників як у Винниківській міській раді, так і у її структурних підрозділах усіма законними методами. Користуючись нагодою, звертаюся до виборців, щоб вони виконали свій громадський обов’язок - і 25 жовтня прийшли на виборчі дільниці та обрали гідних людей в депутати до Винниківської міської ради, за яких потім не буде соромно.

Дякуємо за розмову, бажаємо успіхів!

ІА “Глобальні віки”