ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


НАДЗВИЧАЙНИЙ СТАН В ЕНЕРГЕТИЦІ ТАКИ ВВЕЛИ


Сьогодні, 15 лютого, кабінет міністрів України ввів надзвичайний стан в енергетичній сфері держави.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив: «Передбачається пункт, який передбачає, що у разі виникнення необхідності і диспропорції між споживанням і виробленням електричної енергії все ж ми будемо вдаватися до віялових відключень для того, щоб збалансувати вироблення і споживання електричної енергії».

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сказав, що нинішній дефіцит вугілля створений штучно і поіменний список людей, які це зробили, знає вся Україна. А Також закликав активістів, які блокують поставки вугілля з непідконтрольних територій Донбасу, припинити блокаду. За його словами, уряд готовий боротися і бореться з будь-якими проявами контрабанди.

Окрім цього Гройсман додав: «Компетенція уряду полягає в тому, щоб ми підтримували господарську частину цього питання і заходів, які ми передбачили, що надасть нам можливість мінімізувати негативний вплив. Але оскільки це блокування сьогодні відбувається на території, на якій проводиться антитерористична операція – це вже виходить за межі компетенції уряду. Це питання Ради національної безпеки і оборони, тому що тут є питання національної безпеки. Тому я звернувся в РНБО розглянути, детально всі аспекти впливу цього блокування на життя громадян».

Пізніше стало відома – заявив Насалик – що в уряді склали першочерговість відключення електроенергії для тих підприємств, які не становлять особливої важливості.

Цитуємо: «І ті об'єкти, які пов'язані з медициною, дошкільні установи, школи – їх це взагалі не зачепить. Вони будуть працювати в штатному режимі».

Додатково Насалик зазначив, що режим надзвичайного стану надає Укренерго можливість у ручному режимі визначати необхідність залучення блоків ТЕС, що є відходом від роботи блоків за ціновими заявками.

Вважається, що термін дії розпорядження про тимчасове запровадження надзвичайних заходів на ринку електроенергії триватиме максимум 2 місяці.

Стосовно ситуації яка склалась висловив свою думку й міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко:

«Завтра ми віддамо доручення головам обласних адміністрацій разом з обленерго з промисловими підприємствами розробити план-графік споживання для того, щоб зменшити споживання саме в пікові години навантаження».

Очікуємо, що дії високопосадовців щодо врегулювання ситуації з енергокомплексом будуть ефективними та зуміють вирішити цю проблему найближчим часом.


ІА ГВ