ІА Глобальні віки (ТЕМИ ДНЯ)


І знову строкова служба з 18 років!


Президент Володимир Зеленський підписав указ про строки проведення призовів на строкову військову службу у 2020 році, а також про звільнення в запас.
На строкову службу в цьому році будуть призивати у квітні-червні й у жовтні-грудні.

В підписаному указі зазначається: «Призивати на строкову військову службу придатних за станом здоров'я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, і старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу».

Варто зазначити, що в останні роки в Україні призивали в армію чоловіків з 20 років.

Також, згідно з указом у запас будуть звільнені строковики, котрі мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр, які вислужили встановлені строки строкової військової служби та інші: у квітні-червні 2020 року; у жовтні-грудні 2020 року.

Раніше міністр оборони Андрій Загороднюк заявляв про бажання скасувати військовий призов, але уточнив, що цей процес не буде швидким.

Зокрема, 11 листопада 2019 року міністр сказав: «Позиція держави і моя персональна мета – це скасувати призов. Ми рухаємося до професійної армії відповідно до стандартів НАТО, яка буде професійною, підготовленою і оснащеною».

Отож, виникає питання: «Що очікує на українську армію в найближчому майбутньому?» Відповідь, скоріш за все, надзвичайно проста і навіть з певною констатацією реального і всемасштабного життя в Україні, – «А хто його знає»!

Сподіваємося, що державні чиновники і високопосадовці врешті подумають про інтерес суспільства і, особливо, військових, котрі захищають нашу країну в реальному бою, а не на Кіпрі, Мальдівах чи де-інде.

16.01.2020
Оксана ЛІВА